Lens
Sporting CP
Lens ve Sporting CP, Şampiyonlar Ligi'nde ilk haftalarını galibiyetle tamamlamış durumdalar. Lens evinde oynayacak ama bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda oynadı. Sporting CP ise evinde Galatasaray'ı yenerek iyi başladı. Lens son maçlarında ev sahibi olduğunda etkili sonuçlar alıyor; son 5 ev maçında 3 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet var. Sporting CP ise son 5 deplasman maçında galibiyet alamadı, 3 beraberlik ve 2 galibiyetle sınırlı kaldı. Maçın önemi yüksek; kaybeden grupta geriye düşebilir.
Bu maç tek maçlık grup aşaması formatında oynanıyor. Beraberlik her iki takım için de kabul edilebilir sonuç olabilir ama galibiyet grupta üst sıraya yerleşmek için kritik. Lens üçlü savunma ve kanat oyuncularıyla hücum etmeyi seviyor. Sporting CP dörtlü savunma ve orta saha kontrolüne dayanıyor. Maçın temposu orta-yüksek seviyede olabilir; iki takım da skor üretmeye çalışacaktır. Uzatma ve penaltı ihtimali yok, normal sürede sonuç belli olacak. Rotasyon riski düşük; her iki takım da en iyi oyuncularını sahaya sürmek isteyecektir.
Lens'in muhtemel 11'inde Florian Thauvin ve Florian Sotoca öne çıkan isimler. Sporting CP'de ise Luis Suarez forvette etkili olabilir. Kadrolar iSports tahmini olduğundan kesin değil. Sakat veya cezalı bilgisi elimizdeki verilerde belirtilmemiş. Lens'in savunma hattı genç ve tecrübesiz görünüyor; bu dezavantaj olabilir. Sporting CP'nin orta sahası daha deneyimli ve maç ritmi yüksek. Kadro derinliği konusunda Sporting CP'nin bir adım önde olduğu söylenebilir ama bu kesin veri değil.
Lens son 5 ev maçında 10 gol attı, 7 gol yedi. Sporting CP son 5 deplasman maçında 11 gol attı, 5 gol yedi. Lens maç başına ortalama 2 gol atıyor evinde, Sporting CP deplasmanda 2.2 gol ortalamasıyla oynuyor. İki takım da hücumda üretken. Korner ortalamaları: Lens 8.3 lehine, Sporting CP 4.6 lehine. Sarı kart ortalamaları benzer seviyede. İsabetli şut sayıları Lens lehine daha yüksek evinde. Net gol fırsatı ortalamaları: Lens 3.0, Sporting CP 3.8. Maç öncesi tahmin değerleri ev 1.59, deplasman 1.27; bu maçta gol çıkması bekleniyor.
Lens ev sahibi avantajıyla sahaya çıkacak ve son maçlardaki hücum performansıyla skor üretmeye çalışacaktır. Sporting CP ise deneyimli kadrosuyla kontrollü oyunu tercih edebilir ama deplasmanda son dönemde puan kaybetme eğilimi var. İki takımın da savunmalarında açıklar bulunuyor; karşılıklı gol ihtimali yüksek. Maçın temposu orta seviyede başlayıp ikinci yarıda yükselebilir. Lens'in kanat organizasyonları ve Sporting CP'nin forvet hattı dikkat edilmesi gereken noktalar. İstatistiksel veriler ev sahibi lehine hafif bir üstünlük gösteriyor; bu maçta Lens'in galibiyet ihtimali biraz daha önde görünüyor. Gol temposu orta-yüksek seviyede; 2-3 gol çıkması olası.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 2-1 (%15) — Ev · KG Var · Üst 2.5
2. 1-1 (%13) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
3. 1-2 (%12) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
4. 2-2 (%10) — Beraberlik · KG Var · Üst 2.5
5. 1-0 (%9) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%16) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%14) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%13) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%11) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %28 · Beraberlik %45 · Deplasman %27.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %72 · alt %28
• İY 1.5 üst %42 · alt %58
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 9,8 · sık görülen aralık 7-12 (%66,7)
• 8.5 üst %64 · alt %36
• 9.5 üst %52 · alt %48
• 10.5 üst %39 · alt %61
İlk yarı korneri: tahmini 4,6 · sık görülen aralık 3-6 (%65,5)
• İY 3.5 üst %68 · alt %32
• İY 4.5 üst %49 · alt %51
• İY 5.5 üst %32 · alt %68
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 3,8 · sık görülen aralık 2-5 (%71,1)
• 3.5 üst %52 · alt %48
• 4.5 üst %32 · alt %68
• 5.5 üst %18 · alt %82
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %36,2
Sayılar iki takımın son 4 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 2-1 (%15) — Ev · KG Var · Üst 2.5
2. 1-1 (%13) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
3. 1-2 (%12) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
4. 2-2 (%10) — Beraberlik · KG Var · Üst 2.5
5. 1-0 (%9) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%16) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%14) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%13) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%11) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %28 · Beraberlik %45 · Deplasman %27.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %72 · alt %28
• İY 1.5 üst %42 · alt %58
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 9,8 · sık görülen aralık 7-12 (%66,7)
• 8.5 üst %64 · alt %36
• 9.5 üst %52 · alt %48
• 10.5 üst %39 · alt %61
İlk yarı korneri: tahmini 4,6 · sık görülen aralık 3-6 (%65,5)
• İY 3.5 üst %68 · alt %32
• İY 4.5 üst %49 · alt %51
• İY 5.5 üst %32 · alt %68
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 3,8 · sık görülen aralık 2-5 (%71,1)
• 3.5 üst %52 · alt %48
• 4.5 üst %32 · alt %68
• 5.5 üst %18 · alt %82
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %36,2
Sayılar iki takımın son 4 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
🏁 Maç Sonucu
Lens 0 - 2 Sporting CP