Coventry
Newcastle United
Coventry bu sezon Premier Lig'de çok zorlanıyor. 5 maçta sadece 3 puan topladılar ve 19. sırada yer alıyorlar. İç sahada oynadıkları 2 maçta gol atamadılar ve 6 gol yediler. Newcastle ise orta sıralarda, 8 puanla 11. sırada. Deplasmanda gol yiyorlar ama kendi gollerini de atıyorlar. Bu maçta Coventry'nin kendi evinde ilk puanını alma çabası önemli, ancak form farkı gözle görülüyor.
Coventry savunmada büyük sorun yaşıyor. Son maçlarda çok gol yiyorlar ve rakiplerin hücumlarına direnmekte zorlanıyorlar. Newcastle ise hızlı çıkışlarda etkili olabilir. Coventry'nin skor üretmek için risk alması gerekecek, bu da arkada boşluklar bırakabilir. Duran toplar Coventry için bir çıkış yolu olabilir, ancak Newcastle'ın fiziksel üstünlüğü bu alanda da işlerine yarayabilir.
Resmî ilk 11 henüz açıklanmadı. Coventry'nin kadro derinliği Premier Lig standartlarında sınırlı görünüyor. Newcastle'da ise daha geniş bir oyuncu havuzu var. Sakat veya cezalı bilgisi bu aşamada doğrulanmış değil. Kadro bütünlüğü konusunda net bir yorum yapmak için maç öncesi listelerin gelmesi gerekiyor.
Coventry son 5 maçında 2 gol atıp 10 gol yedi. İç sahada oynadığı son 2 lig maçında 0 gol, 6 gol yedi. Newcastle son 5 maçında 8 gol atıp 7 gol yedi. Deplasmanda Leeds'e 4-1 yenildiler ancak Tottenham'dan 2-0 galibiyet aldılar. Maç başına şut sayılarında Coventry 12.4, Newcastle 12.6; ancak rakipler Coventry'ye karşı 17 şut çekebiliyor. Net gol fırsatı verilerinde Coventry rakiplerine 2.6, Newcastle ise 2.0 fırsat tanıyor.
Coventry'nin bu sezonki performansı endişe verici. İç sahada gol atamamaları ve çok gol yemeleri, Newcastle karşısında işlerini zorlaştırıyor. Newcastle ise deplasmanda istikrarlı gol bulabiliyor, savunmada ise ara sıra dalgalanıyor. Bu maçta Coventry'nin skor üretmek için açılması muhtemel, bu da Newcastle'ın hızlı hücumcularına alan yaratabilir. Sayılar ve form verileri Newcastle lehine bir görünüm sunuyor. Coventry'nin son maçlardaki zayıf savunma performansı, Newcastle'ın gol bulma olasılığını artırıyor. Ancak lig tabanına göre bu maçta gol sayısının orta düzeyde kalması bekleniyor; her iki takımın da aşırı yüksek skorlu bir oyun çıkarması muhtemel görünmüyor. Form verileri ile model olasılıkları genel olarak uyumlu: Newcastle'ın üstünlüğü var, ancak fark çok büyük değil ve beraberlik payı korunuyor.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%12,6) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 0-1 (%9,2) — Deplasman · KG Yok · Alt 2.5
3. 1-2 (%9,1) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
4. 2-1 (%7,4) — Ev · KG Var · Üst 2.5
5. 0-2 (%7,4) — Deplasman · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 0-2 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%29,7) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 0-1 (%19,3) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 1-0 (%15,6) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%11,5) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 0-2 (%6,7) — Deplasman · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %25 · Beraberlik %42 · Deplasman %33.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %70 · alt %30
• İY 1.5 üst %35 · alt %65
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 10,3 · sık görülen aralık 7-12 (%65)
• 8.5 üst %70 · alt %30
• 9.5 üst %58 · alt %42
• 10.5 üst %45 · alt %55
İlk yarı korneri: tahmini 4,8 · sık görülen aralık 3-6 (%64,6)
• İY 3.5 üst %71 · alt %29
• İY 4.5 üst %53 · alt %47
• İY 5.5 üst %36 · alt %64
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 3,6 · sık görülen aralık 2-5 (%71,8)
• 3.5 üst %48 · alt %52
• 4.5 üst %29 · alt %71
• 5.5 üst %16 · alt %84
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %9,5
Sayılar iki takımın son 5 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%12,6) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 0-1 (%9,2) — Deplasman · KG Yok · Alt 2.5
3. 1-2 (%9,1) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
4. 2-1 (%7,4) — Ev · KG Var · Üst 2.5
5. 0-2 (%7,4) — Deplasman · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 0-2 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%29,7) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 0-1 (%19,3) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 1-0 (%15,6) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%11,5) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 0-2 (%6,7) — Deplasman · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %25 · Beraberlik %42 · Deplasman %33.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %70 · alt %30
• İY 1.5 üst %35 · alt %65
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 10,3 · sık görülen aralık 7-12 (%65)
• 8.5 üst %70 · alt %30
• 9.5 üst %58 · alt %42
• 10.5 üst %45 · alt %55
İlk yarı korneri: tahmini 4,8 · sık görülen aralık 3-6 (%64,6)
• İY 3.5 üst %71 · alt %29
• İY 4.5 üst %53 · alt %47
• İY 5.5 üst %36 · alt %64
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 3,6 · sık görülen aralık 2-5 (%71,8)
• 3.5 üst %48 · alt %52
• 4.5 üst %29 · alt %71
• 5.5 üst %16 · alt %84
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %9,5
Sayılar iki takımın son 5 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
🏁 Maç Sonucu
Coventry 4 - 1 Newcastle United