FC Politehnica Timisoara
CSA Steaua București
Politehnica Timişoara bu sezon Romanya Liga II'de çok iyi gidiyor. Sekiz maçta yenilmediler, 18 gol atıp sadece 7 gol yediler. İç sahada ise dört maçta yedi gol attılar, kalesinde tek gol gördüler. Steaua Bükreş ise tam tersi bir tablo çiziyor. Sekiz maçta sadece bir galibiyet aldılar, 17 gol yediler. Deplasmanda üç maçta sadece bir gol atıp sekiz gol yediler. Politehnica'nın evindeki güçlü oyunuyla Steaua'nın deplasman zorlukları karşı karşıya geliyor.
Politehnica iç sahada kontrollü ama üretken oynuyor. Dört maçta yedi gol atmaları hücumda farklı yollar bulabildiklerini gösteriyor. Rakip Steaua'nın deplasmanda çok gol yemesi, Politehnica'nın hücum planını uygulamasını kolaylaştırabilir. Steaua ise savunma güvenliğini sağlamakta zorlanıyor. Deplasmanda üç maçta sekiz gol yemek, takımın geride organize olamadığını ortaya koyuyor. Eğer Steaua açık oynamaya kalkarsa, Politehnica'nın hızlı hücumlarla cezalandırma ihtimali yüksek.
Resmi ilk 11 henüz açıklanmadı. Politehnica'da önemli bir eksiklik bildirilmedi. Steaua tarafında da kadro bilgisi net değil. Ancak Steaua'nın son iki maçı hazırlık niteliğinde oynandı; bu durum oyuncuların fizik durumu ve taktik uyumları hakkında kesin konuşmayı zorlaştırıyor. Politehnica'nın kadro rotasyonu daha düzenli görünüyor, lig maçlarında istikrarlı bir çekirdek oluşturmuşlar.
Politehnica'nın son beş maçında 10 gol atıp 7 gol yedi. Bu maçlarda bir kez yenildiler, o da kupa maçıydı. Ligdeki son üç maçlarında yenilmediler. Steaua'nın son beş maçında 11 gol atıp 9 gol yedi. Ancak son iki maçları hazırlık maçı; bu maçların lig temposuyla karşılaştırılması doğru olmaz. Ligdeki son üç maçlarında bir galibiyet, bir beraberlik, bir yenilgi aldılar. İki takımın son karşılaşmaları 2021 ve 2022'de; her iki takım da evinde kazandı.
Politehnica Timişoara bu maçın net favorisi. Evlerinde çok sağlam oynuyorlar, gol atıyorlar ve kalesini koruyorlar. Steaua ise deplasmanda büyük zorluk çekiyor, savunması güven vermiyor. Steaua'nın son hazırlık maçlarında iyi sonuçlar alması dikkat çekici ama bu maçların lig gerçeğiyle ilgisi sınırlı. Politehnica'nın ev avantajı ve ligdeki istikrarı, Steaua'nın deplasman zaaflarının üzerinde durulmalı. Maçta gol çıkma ihtimali yüksek. Politehnica'nın hücum gücüyle Steaua'nın savunma açıkları birleşince iki takımın da gol bulma olasılığı var. Ancak Politehnica'nın daha organize ve dengeli görünmesi, onları öne çıkarıyor. İstatistiksel olarak ev sahibi takımın gol sayısı daha yüksek görünüyor. Politehnica'nın formu ve iç saha performansı, lig tabanındaki beklentiyi de aşıyor. Steaua'nın deplasman zorlukları ise onların gol sayısını sınırlayabilir. Analiz ile sayısal beklenti genel olarak uyumlu; tek fark Steaua'nın hazırlık maçlarındaki gol performansının ligde tekrarlanıp tekrarlanmayacağı belirsizliği.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%10,3) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 2-1 (%9,2) — Ev · KG Var · Üst 2.5
3. 1-2 (%7) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
4. 2-2 (%6,6) — Beraberlik · KG Var · Üst 2.5
5. 2-0 (%6,5) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 3-2 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%23,1) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%18,5) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%13,8) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%12,9) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%8,1) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %37 · Beraberlik %38 · Deplasman %25.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %77 · alt %23
• İY 1.5 üst %45 · alt %55
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 10,3 · sık görülen aralık 7-12 (%65,2)
• 8.5 üst %69 · alt %31
• 9.5 üst %57 · alt %43
• 10.5 üst %45 · alt %55
İlk yarı korneri: tahmini 4,8 · sık görülen aralık 3-6 (%64,7)
• İY 3.5 üst %71 · alt %29
• İY 4.5 üst %53 · alt %47
• İY 5.5 üst %35 · alt %65
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 3,3 · sık görülen aralık 2-4 (%60,7)
• 3.5 üst %41 · alt %59
• 4.5 üst %23 · alt %77
• 5.5 üst %11 · alt %89
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %22,1
Sayılar iki takımın son 4 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%10,3) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 2-1 (%9,2) — Ev · KG Var · Üst 2.5
3. 1-2 (%7) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
4. 2-2 (%6,6) — Beraberlik · KG Var · Üst 2.5
5. 2-0 (%6,5) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 3-2 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%23,1) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%18,5) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%13,8) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%12,9) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%8,1) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %37 · Beraberlik %38 · Deplasman %25.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %77 · alt %23
• İY 1.5 üst %45 · alt %55
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 10,3 · sık görülen aralık 7-12 (%65,2)
• 8.5 üst %69 · alt %31
• 9.5 üst %57 · alt %43
• 10.5 üst %45 · alt %55
İlk yarı korneri: tahmini 4,8 · sık görülen aralık 3-6 (%64,7)
• İY 3.5 üst %71 · alt %29
• İY 4.5 üst %53 · alt %47
• İY 5.5 üst %35 · alt %65
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 3,3 · sık görülen aralık 2-4 (%60,7)
• 3.5 üst %41 · alt %59
• 4.5 üst %23 · alt %77
• 5.5 üst %11 · alt %89
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %22,1
Sayılar iki takımın son 4 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
🏁 Maç Sonucu
FC Politehnica Timisoara 1 - 1 CSA Steaua București