Girona
Mallorca
Girona ve Mallorca, İspanya Segunda División'da 2026-27 sezonunun ilk haftalarında birbirlerine komşu sıralarda yer alıyor. Her iki takım da 7 maçta 13 puan topladı; Girona 5., Mallorca 6. sırada. Girona iç sahada daha etkili görünüyor: 4 maçta 9 gol attı, 5 gol yedi. Mallorca ise deplasmanda 3 maçta sadece 1 gol atarken 2 gol yedi. Bu maç, üst sıraları yakından ilgilendiren bir düello niteliğinde. Girona'nın Montilivi'deki hücum gücü ile Mallorca'nın dış sahadaki kontrollü oyunu karşı karşıya gelecek.
Girona iç sahada açık futbol oynamayı tercih ediyor. Son 5 evinde toplam 13.6 şut atıp 5.2'sini isabetli hale getirmiş. Bu, kanatlardan gelen etkin bir oyun ve ceza sahası içinde pozisyon üretme eğilimini gösteriyor. Mallorca ise deplasmanda daha kapalı ve kontrollü. Son 5 deplasmanında rakibine 10.4 şut şansı vermiş ama sadece 2.4'ü isabetli olmuş. Bu, savunma blokunu düşük tutup rakibi uzaktan şuta zorlama stratejisi. Duran toplar her iki takım için önemli olabilir; Girona evinde, Mallorca deplasmanda bu alanda etkili olabilir. Tempo düşük başlayıp, skor açılırsa yükselebilir.
Elimizdeki verilerde resmî veya muhtemel ilk 11 bilgisi bulunmuyor. Sakat veya cezalı oyuncular hakkında doğrulanmış veri yok. Bu nedenle kadro bütünlüğü ve oyuncu eksiklikleri konusunda kesin yorum yapılamıyor. Takımların mevcut form durumlarına göre, Girona'nın ev sahibi avantajı ve hücum rotasyonu öne çıkabilir. Mallorca'nın ise deplasmanda savunma disiplinini koruyan bir yapısı var. Kadro derinliği ve rotasyon kalitesi bu maç için doğrulanmış veri bulunamadı.
Girona son 5 iç saha maçında 4 galibiyet, 1 mağlubiyet aldı; 12 gol attı, 5 gol yedi. Mallorca son 5 deplasman maçında 3 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet; 6 gol attı, sadece 1 gol yedi. Girona'nın evindeki maçları daha gollü geçiyor (maç başı 2.4 gol atma, 1.0 gol yeme). Mallorca deplasmanda daha kapalı (maç başı 0.6 gol atma, 0.2 gol yeme). İki takım arasındaki son 5 maçta Girona 2, Mallorca 3 galibiyet aldı; bu dönemde ev sahibi avantajı belirgin değil. Hakem Mallo Fernandez; kart eğilimi hakkında elimizdeki verilerde veri yok, bu nedenle takımların son maç kart istatistiklerine güvenilebilir: Girona evinde maç başı 2.6 sarı kart görürken, Mallorca deplasmanda 3.2 sarı kart görüyor.
Girona'nın iç sahadaki hücum gücü ile Mallorca'nın deplasmandaki savunma disiplini bu maçın temel çatışması. Girona son 5 evinde 12 gol attı ve bu alanda ligin etkili takımlarından. Ancak Mallorca deplasmanda son 5 maçta sadece 1 gol yedi; savunma organizasyonu sağlam. Bu iki gücün karşılaşmasında skorun düşük ve dengeli geçme olasılığı yüksek. Girona'nın ev sahibi avantajıyla hafif favori olduğu söylenebilir, ancak Mallorca'nın puan alma kapasitesi göz ardı edilmemeli. Maç öncesi tahmin de bu görüşü destekliyor: ev sahibi için yaklaşık 1.27, deplasman için 1.01 gol beklentisi. Form verisiyle uyumlu bir şekilde, Girona'nın hücum üstünlüğü var ama Mallorca'nın savunması bu üstünlüğü kısıtlayabilir. Gol sayısının 2-3 aralığında kalması bekleniyor; her iki takımın da gol bulma ihtimali var ama yüksek skorlu bir maç daha az olası.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%13,2) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 1-0 (%10,6) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
3. 2-1 (%8,9) — Ev · KG Var · Üst 2.5
4. 0-0 (%8,6) — Beraberlik · KG Yok · Alt 2.5
5. 0-1 (%8,3) — Deplasman · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 0-0 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%32,5) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%19,8) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%15,6) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%10,8) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%6,4) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %32 · Beraberlik %44 · Deplasman %24.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %67 · alt %33
• İY 1.5 üst %32 · alt %68
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 8,3 · sık görülen aralık 6-10 (%62)
• 8.5 üst %45 · alt %55
• 9.5 üst %32 · alt %68
• 10.5 üst %21 · alt %79
İlk yarı korneri: tahmini 3,9 · sık görülen aralık 2-5 (%70,1)
• İY 3.5 üst %55 · alt %45
• İY 4.5 üst %35 · alt %65
• İY 5.5 üst %20 · alt %80
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 5,3 · sık görülen aralık 3-6 (%61,6)
• 3.5 üst %77 · alt %23
• 4.5 üst %61 · alt %39
• 5.5 üst %44 · alt %56
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %25,9
Sayılar iki takımın son 5 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%13,2) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 1-0 (%10,6) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
3. 2-1 (%8,9) — Ev · KG Var · Üst 2.5
4. 0-0 (%8,6) — Beraberlik · KG Yok · Alt 2.5
5. 0-1 (%8,3) — Deplasman · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 0-0 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%32,5) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%19,8) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%15,6) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%10,8) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%6,4) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %32 · Beraberlik %44 · Deplasman %24.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %67 · alt %33
• İY 1.5 üst %32 · alt %68
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 8,3 · sık görülen aralık 6-10 (%62)
• 8.5 üst %45 · alt %55
• 9.5 üst %32 · alt %68
• 10.5 üst %21 · alt %79
İlk yarı korneri: tahmini 3,9 · sık görülen aralık 2-5 (%70,1)
• İY 3.5 üst %55 · alt %45
• İY 4.5 üst %35 · alt %65
• İY 5.5 üst %20 · alt %80
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 5,3 · sık görülen aralık 3-6 (%61,6)
• 3.5 üst %77 · alt %23
• 4.5 üst %61 · alt %39
• 5.5 üst %44 · alt %56
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %25,9
Sayılar iki takımın son 5 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
🏁 Maç Sonucu
Girona 0 - 0 Mallorca