⚽
Netherlands
⚽
Germany
Netherlands ve Germany, UEFA Nations League 2026 sezonunda Johan Cruijff Arena'da karşı karşıya geliyor. İki takım da son dönemde hücumda etkili performanslar sergiledi; Netherlands son üç maçında 3.33 gol ortalaması yakalarken Germany aynı periyotta 3.33 golle eşdeğer üretim gösterdi. Ancak skor tabelaları gol fırsatı verileriyle tam olarak örtüşmüyor. Netherlands'ın son maçlarında pozisyonuna göre daha fazla gol atma eğilimi dikkat çekici; özellikle Sweden'e 5-1 galibiyette gol fırsatı 2.61 iken 5 gol bulunması bu trendin en belirgin örneği. Germany ise Curaçao karşısındaki 7-1'lik skorun ardından daha dar skorlu maçlar oynadı ve son maçında Ecuador'a 2-1 yenildi. Her iki takım da turnuvada üst sıraları hedefleyen güçler ve bu maç gruptaki konumlanma açısından kritik öneme sahip. Ev sahibi avantajı Netherlands lehine işlerken, Germany'nin deplasman performansı son maçtaki yenilgiyle soru işareti taşıyor.
Xavi'nin yönetimindeki Netherlands 4-2-3-1 dizilişiyle organize hücum ve kontrollü oyunu birleştiriyor. Gravenberch-Timber çift ön liberosu top dağıtımında merkezi güçlendirirken, Gakpo ve Summerville kanatlarda genişlik sağlıyor. Van Dijk liderliğindeki savunma hattı yüksek hatta oynamaya uyumlu; van de Ven'in hızı derinlemesine koşulara karşı sigorta oluşturuyor. Klopp'un Germany'si benzer 4-2-3-1 yapısında Kimmich-Nmecha ikilisiyle merkezi kontrol etmeye çalışıyor. Adeyemi ve Schade kanatlarda hızlı geçiş silahları; Havertz ise esnek forvet rolüyle arkasına gelen koşuları organize ediyor. Tah-Schlotterbeck merkez ikilisi hava topunda güçlü ancak Adeyemi-Schade kanatlarının geri katılımı zafiyet oluşturabilir. İki takımın da %60+ topla oynama oranı maçta merkez mücadelesini yoğunlaştıracak; pres yüksekliği ve ikinci top kazanma hızı belirleyici olacak. Duran top'larda van Dijk ve Tah gibi hâkim kafa vuruşçuları var; korner sayısının yüksek çıkması muhtemel.
Netherlands'ta Xavi'nin tercihi olan resmî ilk 11 belli: Verbruggen kalesinde, savunma dörtlüsü Dumfries, van Hecke, van Dijk, van de Ven. Orta saha Gravenberch-Timber ikilisiyle stabil; hücum hattı Summerville, Reijnders, Gakpo ve forvette Brobbey. Germany'de Klopp ter Stegen'i tercih etmiş; savunma Treu, Tah, Schlotterbeck, Brown. Kimmich-Nmecha merkezde; Adeyemi, Amiri, Schade ve forvette Havertz. API bu maç için sakat ve cezalı liste vermedi; bu eksik bilginin "yok" anlamına gelmediği belirtilmeli. Her iki takımın da kadro bütünlüğü resmî 11 üzerinden değerlendirildiğinde yeterli derinlik var; rotasyon riski düşük çünkü millî takım maçı ve turnuva içi mücadele. Netherlands'ta van Dijk'nin liderliği ve tecrübesi savunma organizasyonu için kritik; Germany'de Kimmich'in oyun kurulumu ve Kimmich-Tah arasındaki uyum merkezde belirleyici. Kaleci karşılaştırmasında ter Stegen'in uluslararası tecrübesi Verbruggen'e göre avantaj oluşturabilir.
Netherlands son 3 maçta 3.33 gol atıp 1.33 gol yedi; gol fırsatı 1.75 lehte, 0.74 aleyhte. Gol-gol fırsatı farkı ile pozisyonuna göre daha fazla gol atma eğilimi belirgin; bu durum sürdürülebilir olmayabilir. Şut ortalaması 13.33 lehte, 12.00 aleyhte; korner 4.33dengeli. Topla oynama %61. Germany son 3 maçta 3.33 gol atıp 1.33 gol yedi; gol fırsatı 2.25 lehte, 0.97 aleyhte. Gol-gol fırsatı farkı ile yine pozisyonuna göre daha fazla gol atma var ancak Netherlands'a göre daha az uçuk. Şut ortalaması 17.67 lehte, 8.00 aleyhte; korner 6.00lehte. Topla oynama %62. İki takımın gol ortalamaları aynı ancak Germany'nin gol fırsatı üretimi (2.25) Netherlands'tan (1.75) belirgin şekilde yüksek; bu Germany'nin daha kaliteli pozisyon ürettiğini ama son vuruşlarda daha az verimli olduğunu gösteriyor. Netherlands'ın şut başına gol verimliliği şüpheli; bu ivmenin sürmesi belirsiz mevcut. Kart verisi sınırlı: Netherlands 1.00 sarı görüyor, Germany 0.33 sarı görüyor; her iki takım da disiplinli profil çiziyor.
Netherlands'ın ev sahibi avantajı ve Xavi'nin organize oyun yapısı, Germany'nin ise Klopp yönetimindeki yüksek gol fırsatı üretimi ve kanat hızı bu maçı dengeli kılıyor. İki takımın da %60+ topla oynama oranı ve benzer 4-2-3-1 dizilişleri merkezde yoğun bir mücadele öngörüyor. Netherlands'ın pozisyonuna göre daha fazla gol atma eğilimi dikkat çekici ancak bu trendin sürdürülebilirliği şüpheli; Sweden'e 5-1 gibi bir skorun ardından normalleşme beklenir. Germany'nin Ecuador yenilgisinde gol fırsatı üstünlüğü (1.27) skor tabelasına yansımamış; bu savunma kırılganlığı ve son vuruş sorunu işareti. Her iki takımın da hücum hatlarında yeterli kalite var; Brobbey-Havertz forvet kapışması, Gakpo-Adeyemi kanat rekabeti maçın görünür yüzü olacak. Savunma organizasyonları ise gizli belirleyici; van Dijk-Tah liderlikleri kritik.
Maç sonucu açısından beraberlik olasılığı yüksek görünüyor. İki takımın benzer güç profili, benzer dizilişleri ve her ikisinin de gol atma kapasitesi skoru dengeye çekiyor. Gol temposu orta-yüksek seviyede; iki takımın da son maçlarında açık oyun sergilemesi ve savunma zafiyetleri (Netherlands'ın Japan'a 2-2, Germany'nin Ecuador'a 2-1) karşılıklı gol ihtimalini güçlendiriyor. Ancak her iki takımın da turnuva maçı olması nedeniyle aşırı risk alma eğilimi sınırlı kalabilir; kontrollü başlangıç beklenir.
İstatistiksel kıyasda gol fırsatı form önceliği (ev 1.49, dep 1.24) maça yakın bir çifti (1.55) üretiyor. Germany'nin ham gol fırsatı'si (2.25) bu öncelin üzerinde ancak son maçtaki Ecuador performansı ve Curaçao maçının şişirici etkisi göz önünde bulundurulduğunda 1.45 makul. Netherlands'ın gol fırsatı'si (1.75) ise öncelin üzerinde ve ev sahibi avantajıyla 1.55'a çıkarılabilir. Analiz ile gol fırsatı form önceliği uyumlu; sapma sınırlı ve gerekçeli. İki takımın da pozisyonuna göre daha fazla gol atma eğilimi bu ivmenin sürmesi belirsiz taşır; bu durum beraberlik olasılığını ve düşük skorlu sonuçları destekler. modellemesi bu değerleriyle %37-27-36 olasılık dağılımı ve %58 üst 2.5 gol oranı veriyor; bu, karşılıklı gol potansiyelinin yüksekliğini ama skor farkının sınırlı kalacağını gösteriyor.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%12,5) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 2-1 (%8,9) — Ev · KG Var · Üst 2.5
3. 1-0 (%8,7) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
4. 1-2 (%7,6) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
5. 0-1 (%7,3) — Deplasman · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 2-2 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%29,2) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%18,8) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%15,9) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%11,7) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%6,5) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %32 · Beraberlik %42 · Deplasman %26.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %71 · alt %29
• İY 1.5 üst %36 · alt %64
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 8,5 · sık görülen aralık 6-10 (%61,4)
• 8.5 üst %48 · alt %52
• 9.5 üst %35 · alt %65
• 10.5 üst %24 · alt %76
İlk yarı korneri: tahmini 4,0 · sık görülen aralık 2-5 (%69,4)
• İY 3.5 üst %57 · alt %43
• İY 4.5 üst %37 · alt %63
• İY 5.5 üst %21 · alt %79
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 1,7 · sık görülen aralık 0-2 (%76,6)
• 3.5 üst %9 · alt %91
• 4.5 üst %3 · alt %97
• 5.5 üst %1 · alt %99
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %2
Sayılar iki takımın son 3 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
Maç sonucu açısından beraberlik olasılığı yüksek görünüyor. İki takımın benzer güç profili, benzer dizilişleri ve her ikisinin de gol atma kapasitesi skoru dengeye çekiyor. Gol temposu orta-yüksek seviyede; iki takımın da son maçlarında açık oyun sergilemesi ve savunma zafiyetleri (Netherlands'ın Japan'a 2-2, Germany'nin Ecuador'a 2-1) karşılıklı gol ihtimalini güçlendiriyor. Ancak her iki takımın da turnuva maçı olması nedeniyle aşırı risk alma eğilimi sınırlı kalabilir; kontrollü başlangıç beklenir.
İstatistiksel kıyasda gol fırsatı form önceliği (ev 1.49, dep 1.24) maça yakın bir çifti (1.55) üretiyor. Germany'nin ham gol fırsatı'si (2.25) bu öncelin üzerinde ancak son maçtaki Ecuador performansı ve Curaçao maçının şişirici etkisi göz önünde bulundurulduğunda 1.45 makul. Netherlands'ın gol fırsatı'si (1.75) ise öncelin üzerinde ve ev sahibi avantajıyla 1.55'a çıkarılabilir. Analiz ile gol fırsatı form önceliği uyumlu; sapma sınırlı ve gerekçeli. İki takımın da pozisyonuna göre daha fazla gol atma eğilimi bu ivmenin sürmesi belirsiz taşır; bu durum beraberlik olasılığını ve düşük skorlu sonuçları destekler. modellemesi bu değerleriyle %37-27-36 olasılık dağılımı ve %58 üst 2.5 gol oranı veriyor; bu, karşılıklı gol potansiyelinin yüksekliğini ama skor farkının sınırlı kalacağını gösteriyor.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%12,5) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 2-1 (%8,9) — Ev · KG Var · Üst 2.5
3. 1-0 (%8,7) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
4. 1-2 (%7,6) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
5. 0-1 (%7,3) — Deplasman · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 2-2 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%29,2) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%18,8) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%15,9) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%11,7) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%6,5) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %32 · Beraberlik %42 · Deplasman %26.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %71 · alt %29
• İY 1.5 üst %36 · alt %64
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 8,5 · sık görülen aralık 6-10 (%61,4)
• 8.5 üst %48 · alt %52
• 9.5 üst %35 · alt %65
• 10.5 üst %24 · alt %76
İlk yarı korneri: tahmini 4,0 · sık görülen aralık 2-5 (%69,4)
• İY 3.5 üst %57 · alt %43
• İY 4.5 üst %37 · alt %63
• İY 5.5 üst %21 · alt %79
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 1,7 · sık görülen aralık 0-2 (%76,6)
• 3.5 üst %9 · alt %91
• 4.5 üst %3 · alt %97
• 5.5 üst %1 · alt %99
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %2
Sayılar iki takımın son 3 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
🏁 Maç Sonucu
Netherlands 1 - 1 Germany