Petrolul Ploiesti
Csikszereda
Petrolul Ploiesti, son dönemde istikrarlı sonuçlar alarak form grafiğini yukarı çekmiş durumda. Son altı maçta dört galibiyet, bir beraberlik ve bir mağlubiyetle (BGGMGG) topladığı puanlarla orta sıranın üzerine tırmanma çabası içinde. Ancak bu performansın altında yatan pozisyon verisi (1.24 lehte, 3.21 aleyhte) skor tablosundan daha düşük bir oyun kalitesi işaret ediyor; takım şanslı gollerle veya kaleci performansıyla sonuç almış olabilir. Csikszereda ise tam tersine zor bir dönemden geçiyor. Son altı maçta beş mağlubiyet ve bir beraberlik (MMMMBM) aldı, savunması ciddi şekilde sarsıldı. Deplasmanda özellikle kırılgan: Uta Arad karşısında 5-1'lik hezimet ve Dinamo Bucuresti karşısında 3-1'lik yenilgi. Her iki takımın da topla oynama oranı %40 civarında — bu, orta saha hakimiyeti zayıf, geçiş oyununa açık bir maç profili çiziyor. Ev sahibi avantajı ve form farkı Petrolul'u öne çıkarsa da, Csikszereda'nın skor üretme ihtiyacı maçın temposunu yukarı çekebilir.
Petrolul, 4-2-3-1 dizilişiyle çift ön libero kullanımına güveniyor. Hanca ve Israel'in orta saha merkezindeki görev dağılımı, kanatlara yayılımı desteklerken savunma güvenliğini ön planda tutuyor. Santos Teixeira, Bran Flores ve Martins'in oluşturduğu ofansif üçlü, Lucho Vega'yı beslemek için hareketli. Ancak son maçlarda 18.33 şut yeme ortalaması ve korner aleyhte 6.33'lük veri, kanat savunmasında ve geriden çıkışta sorun yaşadıklarını gösteriyor. Csikszereda'nın 4-1-4-1'i ise tek ön libero (Veres) ile daha geniş bir orta saha kullanımı öngörüyor. Stahl, Horvath, Nyitra ve Lima'nın dörtlüsü pres yüksekliğini belirleyecek. Ancak son dönemde savunma arkasına koşu yiyen ve duran top'lerde zorlanan bir profilleri var; kalesinde gördüğü pozisyonlar 2.07 bu savunma kırılganlığını doğruluyor. Petrolul'un kanat organizasyonları ve Csikszereda'nın savunma arkasına derin toplar oyunu, maçın kırılma anlarını oluşturabilir. Her iki takım da düşük topla oynama oranıyla oyunu rakibe bırakmaya meyilli; bu durum kontra atak temposunu artırabilir.
Her iki takım için de resmî ilk 11 açıklandı. Petrolul'da Zima kalesinde, tecrübeli stoper Papp ön libero hattının önünde organize edici rolde. Malula ve Dumitrescu kanat bekleri hücum katkısı verecek. Sakat veya cezalı oyuncu listesi API tarafından sağlanmadı; bu eksik yok anlamına gelmiyor, kadro bütünlüğü üzerine kesin çıkarım yapılamıyor. Csikszereda'da E. Pap kalesinde, savunma hattı Odor-Szabo-Hegedus-Paszka dörtlüsü son dönemde çok sayıda gol yedi. Eppel forvette tek başına kalıyor, arkasındaki dörtlünün desteği kritik. Veres'in ön libero rolündeki performansı hem savunma güvenliği hem ilk pas kalitesi açısından belirleyici olacak. Her iki takımın da kadro derinliği ve rotasyon seçenekleri hakkında elimizdeki verilerde veri bulunmuyor; bu nedenle maç içi değişikliklerin etkisi öngörülemiyor.
Petrolul son 6 maçta 1.67 gol atıp 1.17 gol yemiş; gol fırsatı karşılaştırması lehte 1.24, aleyhte 3.21. Bu büyük ayrışma (gol-gol fırsatı farkı) takımın beklenenin üzerinde skorladığını, ancak bu ivmenin sürmesi belirsiz taşıdığını gösteriyor. Şut verisi 13.33 lehte, 18.33 aleyhte; rakipler daha fazla pozisyon buluyor. Korner lehte 3.83, aleyhte 6.33. Csikszereda son 6 maçta 1.00 gol atıp 2.50 gol yemiş; üretilen gol fırsatları 1.09, aleyhte 2.07. Gol-gol fırsatı farkı , yani skorları gol fırsatı'ye yakın. Şut lehte 9.50, aleyhte 15.33; korner lehte 2.67, aleyhte 4.50. Her iki takım da maç başı 2.33sarı kart görüyor, disiplin sorunu orta düzeyde. Turnuva genelinde maç başı 2.54 gol ortalaması ve ev sahibi avantajı 1.32x olarak kaydedilmiş. gol beklentisi: ev 1.88, dep 1.80 (xg_form, son 6 maç).
Petrolul Ploiesti'nin form grafiği ve ev sahibi avantajı maça favori olarak başlamasını sağlıyor, ancak pozisyon verisi bu pozisyonu desteklemiyor. Takım son maçlarda FCSB karşısında 6.31 gol fırsatı yemiş, Corvinul karşısında 2.00 gol fırsatı'ye karşı 2-0 kazanmış — bu skorlar şans faktörü içeriyor. Csikszereda ise savunma krizinde, ancak 4-1-4-1 ile daha geniş orta saha kullanımı ve Eppel'in forvet kalitesi skor üretme potansiyeli taşıyor. Maçın temposu orta-yüksek seyirebilir; her iki takım da düşük topla oynama oranıyla oyunu açmaya meyilli. Petrolul'un kanat hücumları ve Csikszereda'nın savunma arkasına derin paslar, gol pozisyonlarının ana kaynağı olabilir. Maç öncesi tahmini (1.88) beraberlik payını yüksek tutuyor; ev sahibi avantajı ve form farkı bu dengeyi hafifçe Petrolul lehine bozuyor. Ancak Petrolul'un gol fırsatı-skor ayrışması bu ivmenin sürmesi belirsiz taşıdığından, net bir galibiyet öngörüsü zor. Maçın muhtemel senaryosu: Petrolul kontrollü başlangıç, Csikszereda skor üretme baskısıyla açılma, karşılıklı gol pozisyonları. Gol temposu 2-3 gol aralığında seyredebilir; her iki takımın da skor üretme ve yeme eğilimi dikkate alındığında karşılıklı gol olasılığı yüksek. İstatistiksel kıyas: gol fırsatı formu 1.88merkezindeyken, Petrolul'un gerçek skor performansı () bu merkezin üzerinde kalıcı olmayabilir. Csikszereda'nın savunma verisi (2.07 kalesinde gördüğü pozisyonlar) ise Petrolul'un hücum potansiyelini destekliyor. Analiz, önceliyle uyumlu şekilde dar bir ev sahibi avantajı öngörüyor; beraberlik payı korunuyor çünkü her iki takımın da savunma kırılganlığı skor üretimini kolaylaştırıyor ancak sonuç farkını açmak zor.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%11,2) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 2-1 (%8,8) — Ev · KG Var · Üst 2.5
3. 1-2 (%8) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
4. 1-0 (%6,6) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
5. 2-2 (%6,5) — Beraberlik · KG Var · Üst 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 2-2 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%25,1) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%17,4) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%15,8) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%12,7) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%6,7) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %33 · Beraberlik %39 · Deplasman %28.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %75 · alt %25
• İY 1.5 üst %42 · alt %58
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 8,7 · sık görülen aralık 6-10 (%60,7)
• 8.5 üst %50 · alt %50
• 9.5 üst %37 · alt %63
• 10.5 üst %26 · alt %74
İlk yarı korneri: tahmini 4,1 · sık görülen aralık 2-5 (%68,7)
• İY 3.5 üst %58 · alt %42
• İY 4.5 üst %39 · alt %61
• İY 5.5 üst %23 · alt %77
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 4,8 · sık görülen aralık 3-6 (%64,7)
• 3.5 üst %71 · alt %29
• 4.5 üst %53 · alt %47
• 5.5 üst %35 · alt %65
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %15,4
Sayılar iki takımın son 6 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%11,2) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 2-1 (%8,8) — Ev · KG Var · Üst 2.5
3. 1-2 (%8) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
4. 1-0 (%6,6) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
5. 2-2 (%6,5) — Beraberlik · KG Var · Üst 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 2-2 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%25,1) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%17,4) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%15,8) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%12,7) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%6,7) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %33 · Beraberlik %39 · Deplasman %28.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %75 · alt %25
• İY 1.5 üst %42 · alt %58
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 8,7 · sık görülen aralık 6-10 (%60,7)
• 8.5 üst %50 · alt %50
• 9.5 üst %37 · alt %63
• 10.5 üst %26 · alt %74
İlk yarı korneri: tahmini 4,1 · sık görülen aralık 2-5 (%68,7)
• İY 3.5 üst %58 · alt %42
• İY 4.5 üst %39 · alt %61
• İY 5.5 üst %23 · alt %77
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 4,8 · sık görülen aralık 3-6 (%64,7)
• 3.5 üst %71 · alt %29
• 4.5 üst %53 · alt %47
• 5.5 üst %35 · alt %65
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %15,4
Sayılar iki takımın son 6 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
🏁 Maç Sonucu
Petrolul Ploiesti 2 - 0 Csikszereda