Real Madrid
Inter
Real Madrid, Jose Mourinho yönetiminde Şampiyonlar Ligi açılış maçına çıkıyor. Son 4 maçta 3 galibiyet, 1 mağlubiyet aldı; son maçta Real Betis'e 1-0 kaybetti (gol fırsatı 0.93). Bu mağlubiyet, yüksek gol fırsatı'ye rağmen pozisyonları gole çevirmekte zorlanmanu ve bu ivmenin sürmesi belirsizni gösteriyor. Inter ise son 3 maçta tam puan topladı; Napoli karşısında 3-2'lik galibiyet (gol fırsatı 3.86) hücum gücünü kanıtladı. Turnuva formatı gereği tek maçlık grup aşaması; her puan kritik. Real Madrid ev sahibi avantajı ve Bernabéu atmosferiyle öne çıkıyor, ancak yoğun eksik listesi bu avantajı kısmen neutralize ediyor. Inter'in Serie A'daki dominant performansı (%66 topla oynama) farklı ligden gelme riskini azaltıyor.
Mourinho'nun 4-3-3'ü Alexander-Arnold ve Valverde ile merkezden ileri pas kanalları kurmaya çalışacak; Mbappé ve Vinicius Junior kanatlardan derinlik kazandıracak. Cucurella'nın sol bek rolü, Inter'in sağ kanat savunmasını test edecek. Chivu'nun 3-5-2'si Bastoni-Pavard-Bisseck üçlüsüyle merkezde kompakt kalacak; Diouf ve Carlos Augusto kanat bekleri geniş alanları kullanacak. Calhanoglu-Barella orta saha ikilisi top çevriminde etkili. Real Madrid'in yüksek şut hacmi (20.00) Inter'in blok savunmasına karşı etkinliğini koruyabilir; ancak Inter'in 24.33 şut ortalaması da geriden çıkışlarda tehlike yaratıyor. Duran top durumlarında Real Madrid'in boy avantajı (Konate, Huijsen) öne çıkıyor. Uzatma ve penaltı ihtimali yok; grup aşaması tek maçlık.
Real Madrid'de 7 eksik kritik seviyede: Camavinga, Guler ve B. Silva kırmızı kart cezalısı; Asencio, Militao, Mendy ve Rodrygo sakat. Bu durum orta saha rotasyonunu ciddi şekilde daraltıyor; Bellingham ve Valverde'nin yükü artıyor. Dumfries'in sağ bek oynaması beklenmedik bir tercih. Inter'de sadece 2 eksik: Dimarco ve Spence; bu kadro bütünlüğü açısından önemli avantaj. Martinez-Thuram forvet ikilisi formda; Calhanoglu ve Barella merkezde istikrar sağlıyor. Real Madrid'in kaleci Courtois'i durdurucu rolünde; Inter'in Martinez'i de güven veriyor. Kadro derinliği ve rotasyon esnekliği Inter lehine; Real Madrid'in yedek kulübesi sınırlı.
Real Madrid son 4 maçta 2.50 gol atıp 0.75 gol yedi; gol fırsatı 2.98 lehte, 0.82 aleyhte. Gol-gol fırsatı farkı ; gol fırsatı altı skorlama eğilimi var, bu ivmenin sürmesi belirsiz mevcut. 20.00 şut ve 7.75 korner ortalaması yüksek tempo işareti. Inter son 3 maçta 2.67 gol atıp 1.00 gol yedi; gol fırsatı 2.86 lehte, 1.38 aleyhte. Gol-gol fırsatı farkı ; daha verimli gol bulma. 24.33 şut ve 6.33 korner ortalamasıyla hücum hacmi yüksek. Topla oynama %66 ile tempo kontrolü Inter'de. Kart verisi: Real Madrid 2.00 sarı, rakibine 3.25 sarı gösteriyor; Inter 1.33 sarı, rakibine 2.00 sarı. Hakem Michael Oliver'in eğilimi için elimizdeki verilerde veri yok; takım kart trendlerine güvenilebilir.
Real Madrid'in ev sahibi avantajı ve yüksek gol fırsatları hücum potansiyelini garantiler, ancak 7 eksik özellikle orta saha dinamizmini kırıyor. Mourinho'nun pragmatik yaklaşımı, Bellingham-Valverde ekseninde merkez kontrolü ve kanatlardan Mbappé-Vinicius ile derinlik arayışı şeklinde özetlenebilir. Inter ise Chivu'nun 3-5-2'siyle merkezde kalabalık tutup, Calhanoglu'nun pas kalitesiyle hızlı çıkışlar yapacaktır. Thuram-Martinez ikilisinin fiziksel presi Real Madrid savunmasını zorlayabilir.
Gol temposu açısından her iki takımın da yüksek şut hacmi (Real 20.00, Inter 24.33) ve yüksek gol fırsatı değerleri açık oyun işareti. Ancak Real Madrid'in son maçtaki pozisyonları gole çevirmekte zorlanma (Betis'e 3.46 gol fırsatı'ye rağmen 0 gol) ve Inter'in bu ivmenin sürmesi belirsiz (gol-gol fırsatı farkı) gol sayısını sınırlayabilir. Yine de her iki takımın da ağları sarsma olasılığı yüksek; karşılıklı gol ihtimali güçlü.
Maç öncesi tahmin (ev sahibi tahmini gol 2.29, deplasman tahmini gol 1.43) Real Madrid lehine net bir ev sahibi üstünlüğü gösteriyor. Ancak kadro eksikleri bu merkezi aşağı çekiyor; ev sahibi tahmini gol 2.05, deplasman tahmini gol 1.35 değerleri daha gerçekçi. Bu ayrışmanın nedeni orta saha rotasyonunun daralması ve Inter'in formda hücum hattı. Form-gol fırsatı uyumu genel olarak korunuyor; Real Madrid'in yüksek gol fırsatı'si gol beklentisini destekliyor, Inter'in ise düşük gol yeme ortalaması (1.00) savunma istikrarını gösteriyor. Beraberlik payı (%26) turnuva açılış maçının doğal temkinliliğini yansıtıyor.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%10) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 2-1 (%9,4) — Ev · KG Var · Üst 2.5
3. 2-0 (%6,9) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
4. 1-2 (%6,5) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
5. 1-0 (%6,5) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 3-0 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%22,8) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%19,1) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%13) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%12,8) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%8,8) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %40 · Beraberlik %37 · Deplasman %23.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %77 · alt %23
• İY 1.5 üst %45 · alt %55
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 12,1 · sık görülen aralık 9-14 (%61,5)
• 8.5 üst %85 · alt %15
• 9.5 üst %76 · alt %24
• 10.5 üst %66 · alt %34
İlk yarı korneri: tahmini 5,7 · sık görülen aralık 4-7 (%60,5)
• İY 3.5 üst %82 · alt %18
• İY 4.5 üst %67 · alt %33
• İY 5.5 üst %50 · alt %50
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 4,3 · sık görülen aralık 2-5 (%66,6)
• 3.5 üst %62 · alt %38
• 4.5 üst %43 · alt %57
• 5.5 üst %26 · alt %74
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %2
Sayılar iki takımın son 3 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
Gol temposu açısından her iki takımın da yüksek şut hacmi (Real 20.00, Inter 24.33) ve yüksek gol fırsatı değerleri açık oyun işareti. Ancak Real Madrid'in son maçtaki pozisyonları gole çevirmekte zorlanma (Betis'e 3.46 gol fırsatı'ye rağmen 0 gol) ve Inter'in bu ivmenin sürmesi belirsiz (gol-gol fırsatı farkı) gol sayısını sınırlayabilir. Yine de her iki takımın da ağları sarsma olasılığı yüksek; karşılıklı gol ihtimali güçlü.
Maç öncesi tahmin (ev sahibi tahmini gol 2.29, deplasman tahmini gol 1.43) Real Madrid lehine net bir ev sahibi üstünlüğü gösteriyor. Ancak kadro eksikleri bu merkezi aşağı çekiyor; ev sahibi tahmini gol 2.05, deplasman tahmini gol 1.35 değerleri daha gerçekçi. Bu ayrışmanın nedeni orta saha rotasyonunun daralması ve Inter'in formda hücum hattı. Form-gol fırsatı uyumu genel olarak korunuyor; Real Madrid'in yüksek gol fırsatı'si gol beklentisini destekliyor, Inter'in ise düşük gol yeme ortalaması (1.00) savunma istikrarını gösteriyor. Beraberlik payı (%26) turnuva açılış maçının doğal temkinliliğini yansıtıyor.
---
Muhtemel Sonuçlar:
1. 1-1 (%10) — Beraberlik · KG Var · Alt 2.5
2. 2-1 (%9,4) — Ev · KG Var · Üst 2.5
3. 2-0 (%6,9) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
4. 1-2 (%6,5) — Deplasman · KG Var · Üst 2.5
5. 1-0 (%6,5) — Ev · KG Yok · Alt 2.5
Bu listedekiler öne çıkan skorlar; başka sonuçlar da çıkabilir.
Ligde az görülen skor: 3-0 .
---
İlk Yarı Muhtemel:
1. 0-0 (%22,8) — Beraberlik · İY KG Yok · İY Alt 1.5
2. 1-0 (%19,1) — Ev · İY KG Yok · İY Alt 1.5
3. 0-1 (%13) — Deplasman · İY KG Yok · İY Alt 1.5
4. 1-1 (%12,8) — Beraberlik · İY KG Var · İY Üst 1.5
5. 2-0 (%8,8) — Ev · İY KG Yok · İY Üst 1.5
İlk yarı sonucu: Ev %40 · Beraberlik %37 · Deplasman %23.
İlk yarıda gol:
• İY 0.5 üst %77 · alt %23
• İY 1.5 üst %45 · alt %55
İlk yarıda başka skorlar da çıkabilir.
NOT: bu maç için ilk yarı gol dakikası bilinmiyor; ilk yarı tahmini genel eğilime göre.
---
Korner ve Kartlar Muhtemel:
Korner: tahmini 12,1 · sık görülen aralık 9-14 (%61,5)
• 8.5 üst %85 · alt %15
• 9.5 üst %76 · alt %24
• 10.5 üst %66 · alt %34
İlk yarı korneri: tahmini 5,7 · sık görülen aralık 4-7 (%60,5)
• İY 3.5 üst %82 · alt %18
• İY 4.5 üst %67 · alt %33
• İY 5.5 üst %50 · alt %50
NOT: ilk yarı korneri ayrıca ölçülmedi; maç toplamının %47 kadarı kabul edilip tahmin edildi. Erken gol yiyen takım korner sayısını yukarı çeker.
Sarı kart: tahmini 4,3 · sık görülen aralık 2-5 (%66,6)
• 3.5 üst %62 · alt %38
• 4.5 üst %43 · alt %57
• 5.5 üst %26 · alt %74
Kırmızı kart ihtimali yaklaşık %2
Sayılar iki takımın son 3 maçına göre. Hakem ataması, maçın gerginliği ve kırmızı kart sonrası sertleşme bu dağılımı yukarı kaydırabilir.
🏁 Maç Sonucu
Real Madrid 2 - 1 Inter